Sekwencje zdarzeń w żywieniu niemowląt – co wprowadzamy, po czym i dlaczego?

67 min. oglądania /

Zapraszamy do obejrzenia wykładu wygłoszonego przez dr hab. n. med. Andreę Horvath, specjalistkę w dziedzinie pediatrii i gastroenterologii. W materiale dr Horvath omawia najważniejsze zagadanienia związane z karmieniem w pierwszych miesiącach życia takie jak: karmienie piersią i karmienie mieszane, rozszerzanie diety, zwłaszcza o pokarmy potencjalnie alergizujące (mleko, jajka, gluten i ryby), karmienie BLW oraz programowanie metaboliczne.

W trakcie prezentacji, dr Horvath przedstawia wady i zalety różnych metod karmienia niemowląt oraz omawia najnowsze wytyczne dotyczące wprowadzania pokarmów do diety dziecka. Prelegentka podkreśla również znaczenie diety dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka.

Dr Horvath jest autorką licznych publikacji naukowych i współautorką polskich wytycznych dotyczących żywienia dzieci i alergii pokarmowych. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, prezentowane informacje są aktualne i praktyczne, co czyni nagranie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat karmienia niemowląt i małych dzieci oraz poznania najnowszych wytycznych i zaleceń.

produkty

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

NAN OPTIPRO® Plus 1 HM-O Niemowlę

NAN OPTIPRO® Plus 1 HMO

NAN OPTIPRO® Plus 1 HMO - mleko początkowe przeznaczone dla zdrowych niemowląt od urodzenia

Dowiedz się więcej
Nan_optipro_plus_hmo_2 (1).jpg Niemowlę

NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO

NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO to mleko następne, przeznaczone i stworzone specjalnie dla zdrowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią.

Dowiedz się więcej
nan_optipro3_1.jpg 13 - 24 miesiące

NAN OPTIPRO® Plus 3 HMO

NAN OPTIPRO®️ Plus 3 HM-O to produkt na bazie mleka przeznaczony dla małych dzieci, wzbogacony w witaminy i składniki mineralne, w proszku

Dowiedz się więcej
NANCARE® FLORA-EQUILIBRIUM Niemowlę

NANCARE® FLORA-EQUILIBRIUM

Suplement diety NANCARE® FLORA-EQUILIBRIUM dla dzieci z zaparciami. 

Dowiedz się więcej

Powiązane artykuły

Stanowisko Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk w sprawie zasad żywienia dzieci w wieku 1-3 lat Artykuły

Stanowisko Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk w sprawie zasad żywienia dzieci w wieku 1-3 lat

Dowiedz się więcej
Zasady żywienia niemowląt zdrowych – obowiązujące wytyczne Artykuły

Zasady żywienia niemowląt zdrowych – obowiązujące wytyczne

Dowiedz się więcej
Oligosacharydy pokarmu kobiecego − znane od lat, odkrywane na nowo Artykuły

Oligosacharydy pokarmu kobiecego − znane od lat, odkrywane na nowo

Dowiedz się więcej

Ważna informacja:
Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.